    Skyworks Solutions Inc. 550AJ64M1520DGR
    Part No.:
    550AJ64M1520DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550AJ64M1520DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 64.1520MHZ LVPECL
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    64.152 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±130ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    130mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550AJ64M1520DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550AJ64M1520DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550AJ64M1520DGR?
    Image 550AJ64M1520DGR
    Part Number 550AJ64M1520DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Frequency 64.152 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±130ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 130mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)