    Skyworks Solutions Inc. 550AM19M4400DGR
    Part No.:
    550AM19M4400DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550AM19M4400DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 19.4400MHZ LVPECL
    Frequency:
    19.44 MHz
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±12ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    130mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550AM19M4400DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550AM19M4400DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550AM19M4400DGR?
    Image 550AM19M4400DGR
    Part Number 550AM19M4400DGR
    Type VCXO
    Frequency 19.44 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±12ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 130mA
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)