    Skyworks Solutions Inc. 550AM85M1200DGR
    Part No.:
    550AM85M1200DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550AM85M1200DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 85.1200MHZ LVPECL
    Frequency:
    85.12 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±12ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    130mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550AM85M1200DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550AM85M1200DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550AM85M1200DGR?
    Image 550AM85M1200DGR
    Part Number 550AM85M1200DGR
    Type VCXO
    Frequency 85.12 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±12ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 130mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)