    Skyworks Solutions Inc. 550AM98M3040DGR
    Part No.:
    550AM98M3040DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550AM98M3040DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
    Frequency:
    98.304 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±12ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    130mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550AM98M3040DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550AM98M3040DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550AM98M3040DGR?
    Image 550AM98M3040DGR
    Part Number 550AM98M3040DGR
    Type VCXO
    Frequency 98.304 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±12ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 130mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)