    Skyworks Solutions Inc. 550BE100M000DGR
    Part No.:
    550BE100M000DGR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BE100M000DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si550
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCXO
    Frequency:
    100 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BE100M000DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BE100M000DGR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BE100M000DGR?
    Image 550BE100M000DGR
    Part Number 550BE100M000DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Frequency 100 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 108mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)