    Skyworks Solutions Inc. 550BE102M400DGR
    Part No.:
    550BE102M400DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BE102M400DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 102.4000MHZ LVDS
    Frequency:
    102.4 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BE102M400DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BE102M400DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BE102M400DGR?
    Image 550BE102M400DGR
    Part Number 550BE102M400DGR
    Type VCXO
    Frequency 102.4 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 108mA
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)