    Skyworks Solutions Inc. 550BE19M2000DG
    Part No.:
    550BE19M2000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BE19M2000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 19.2000MHZ LVDS
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    19.2 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BE19M2000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BE19M2000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BE19M2000DG?
    Image 550BE19M2000DGR 550BE19M2000DG
    Part Number 550BE19M2000DGR 550BE19M2000DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550 Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 19.2 MHz 19.2 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±25ppm ±25ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 108mA 108mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)