    Skyworks Solutions Inc. 550BG25M0000DGR
    Part No.:
    550BG25M0000DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BG25M0000DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
    Frequency:
    25 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±375ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BG25M0000DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BG25M0000DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BG25M0000DGR?
    Image 550BG25M0000DGR
    Part Number 550BG25M0000DGR
    Type VCXO
    Frequency 25 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±375ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 108mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)