    Skyworks Solutions Inc. 550BG45M1584DGR
    Part No.:
    550BG45M1584DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BG45M1584DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 45.1584MHZ LVDS
    Frequency:
    45.1584 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±375ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BG45M1584DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BG45M1584DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BG45M1584DGR?
    Image 550BG45M1584DGR
    Part Number 550BG45M1584DGR
    Type VCXO
    Frequency 45.1584 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±375ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 108mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)