    Skyworks Solutions Inc. 550BH74M1758DGR
    Part No.:
    550BH74M1758DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BH74M1758DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 74.1758MHZ LVDS
    Frequency:
    74.1758 MHz
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±185ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BH74M1758DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BH74M1758DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BH74M1758DGR?
    Image 550BH74M1758DGR
    Part Number 550BH74M1758DGR
    Type VCXO
    Frequency 74.1758 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±185ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 108mA
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)