    Skyworks Solutions Inc. 550BJ120M000DGR
    Part No.:
    550BJ120M000DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BJ120M000DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 120.0000MHZ LVDS
    Frequency:
    120 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±130ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BJ120M000DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BJ120M000DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BJ120M000DGR?
    Image 550BJ120M000DGR
    Part Number 550BJ120M000DGR
    Type VCXO
    Frequency 120 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±130ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 108mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)