    Skyworks Solutions Inc. 550BJ24M5760DGR
    Part No.:
    550BJ24M5760DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BJ24M5760DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ LVDS
    Frequency:
    24.576 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±130ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BJ24M5760DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BJ24M5760DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BJ24M5760DGR?
    Image 550BJ24M5760DGR
    Part Number 550BJ24M5760DGR
    Type VCXO
    Frequency 24.576 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±130ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 108mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)