    Skyworks Solutions Inc. 550BJ90M0000DGR
    Part No.:
    550BJ90M0000DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BJ90M0000DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVDS
    Frequency:
    90 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±130ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BJ90M0000DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BJ90M0000DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BJ90M0000DGR?
    Image 550BJ90M0000DGR
    Part Number 550BJ90M0000DGR
    Type VCXO
    Frequency 90 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±130ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 108mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)