    Skyworks Solutions Inc. 550DM100M000DGR
    Part No.:
    550DM100M000DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550DM100M000DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CML
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    100 MHz
    Output:
    CML
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±12ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    117mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550DM100M000DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550DM100M000DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550DM100M000DGR?
    Image 550DM100M000DGR
    Part Number 550DM100M000DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Frequency 100 MHz
    Function Enable/Disable
    Output CML
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±12ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 117mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)