    Skyworks Solutions Inc. 550EJ100M000DG
    Part No.:
    550EJ100M000DG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550EJ100M000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si550
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCXO
    Frequency:
    100 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±104ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    130mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550EJ100M000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550EJ100M000DG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550EJ100M000DG?
    Image 550EJ100M000DGR 550EJ100M000DG
    Part Number 550EJ100M000DGR 550EJ100M000DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550 Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 100 MHz 100 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±104ppm ±104ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 130mA 130mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)