    Skyworks Solutions Inc. 550FG74M2500DGR
    Part No.:
    550FG74M2500DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550FG74M2500DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    74.25 MHz
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±300ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550FG74M2500DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550FG74M2500DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550FG74M2500DGR?
    Image 550FG74M2500DGR
    Part Number 550FG74M2500DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Frequency 74.25 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±300ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 108mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)