    Skyworks Solutions Inc. 550HJ62M5000DGR
    Part No.:
    550HJ62M5000DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550HJ62M5000DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 62.5000MHZ CML SMD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    62.5 MHz
    Output:
    CML
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±104ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    117mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550HJ62M5000DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550HJ62M5000DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550HJ62M5000DGR?
    Image 550HJ62M5000DGR
    Part Number 550HJ62M5000DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Frequency 62.5 MHz
    Function Enable/Disable
    Output CML
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±104ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 117mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)