    Skyworks Solutions Inc. 590AB30M0000DG
    Part No.:
    590AB30M0000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED590AB30M0000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 30.0000MHZ LVPECL
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    30 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    125mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 590AB30M0000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 590AB30M0000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 590AB30M0000DG?
    Image 590AB30M0000DGR 590AB30M0000DG
    Part Number 590AB30M0000DGR 590AB30M0000DG
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 30 MHz 30 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 125mA 125mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)