    Skyworks Solutions Inc. 590BB120M000DG
    Part No.:
    590BB120M000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED590BB120M000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 120.0000MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    120 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    100mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 590BB120M000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 590BB120M000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 590BB120M000DG?
    Image 590BB120M000DGR 590BB120M000DG
    Part Number 590BB120M000DGR 590BB120M000DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 120 MHz 120 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 100mA 100mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)