    Skyworks Solutions Inc. 590BB122M880DG
    Part No.:
    590BB122M880DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED590BB122M880DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 122.8800MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    122.88 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    100mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 590BB122M880DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 590BB122M880DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 590BB122M880DG?
    Image 590BB122M880DGR 590BB122M880DG
    Part Number 590BB122M880DGR 590BB122M880DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 122.88 MHz 122.88 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 100mA 100mA
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)