    Skyworks Solutions Inc. 591AB114M285DG
    Part No.:
    591AB114M285DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED591AB114M285DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 114.2850MHZ LVPECL
    Frequency:
    114.285 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    125mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 591AB114M285DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 591AB114M285DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591AB114M285DG?
    Image 591AB114M285DGR 591AB114M285DG
    Part Number 591AB114M285DGR 591AB114M285DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 114.285 MHz 114.285 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 125mA 125mA
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)