    Skyworks Solutions Inc. 591AB25M0000DG
    Part No.:
    591AB25M0000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED591AB25M0000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
    Frequency:
    25 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    125mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 591AB25M0000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 591AB25M0000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591AB25M0000DG?
    Image 591AB25M0000DGR 591AB25M0000DG
    Part Number 591AB25M0000DGR 591AB25M0000DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 25 MHz 25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 125mA 125mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)