    Skyworks Solutions Inc. 591BB10M0000DG
    Part No.:
    591BB10M0000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED591BB10M0000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    10 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    100mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 591BB10M0000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 591BB10M0000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591BB10M0000DG?
    Image 591BB10M0000DGR 591BB10M0000DG
    Part Number 591BB10M0000DGR 591BB10M0000DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 10 MHz 10 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 100mA 100mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)