    Skyworks Solutions Inc. 591BB74M2500DG
    Part No.:
    591BB74M2500DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED591BB74M2500DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    74.25 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    100mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 591BB74M2500DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 591BB74M2500DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591BB74M2500DG?
    Image 591BB74M2500DGR 591BB74M2500DG
    Part Number 591BB74M2500DGR 591BB74M2500DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 74.25 MHz 74.25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 100mA 100mA
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)