    Skyworks Solutions Inc. 591BB92M4000DG
    Part No.:
    591BB92M4000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED591BB92M4000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 92.4000MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    92.4 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    100mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 591BB92M4000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 591BB92M4000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591BB92M4000DG?
    Image 591BB92M4000DGR 591BB92M4000DG
    Part Number 591BB92M4000DGR 591BB92M4000DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 92.4 MHz 92.4 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 100mA 100mA
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)