    Skyworks Solutions Inc. 591DD156M250DGR
    Part No.:
    591DD156M250DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED591DD156M250DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 156.2500MHZ CML SMD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    156.25 MHz
    Output:
    CML
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    110mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 591DD156M250DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 591DD156M250DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591DD156M250DGR?
    Image 591DD156M250DGR
    Part Number 591DD156M250DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si591
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 156.25 MHz
    Function Enable/Disable
    Output CML
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 110mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)