    Skyworks Solutions Inc. 591WA230M343DG
    Part No.:
    591WA230M343DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED591WA230M343DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 230.3430MHZ CML SMD
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    230.343 MHz
    Output:
    CML
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    110mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 591WA230M343DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 591WA230M343DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591WA230M343DG?
    Image 591WA230M343DGR 591WA230M343DG
    Part Number 591WA230M343DGR 591WA230M343DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si591 Si591
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 230.343 MHz 230.343 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CML CML
    Voltage - Supply 1.8V 1.8V
    Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 110mA 110mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)