CMPPAC310V334K10S5.pdf
| Image |  |
| Part Number | CMPPAC310V334K10S5 |
| Manufacturer | SURGE |
| Package/Case | Radial |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Tolerance | - |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.315" W (12.50mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.748" (19.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |