CMPPAC310V684K15S5.pdf
| Image |  |
| Part Number | CMPPAC310V684K15S5 |
| Manufacturer | SURGE |
| Package/Case | Radial |
| Capacitance | 0.68 µF |
| Tolerance | - |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.630" (16.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |