    TDK Corporation C3225Y5V1H106Z
    Part No.:
    C3225Y5V1H106Z
    Manufacturer:
    TDK Corporation
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDC3225Y5V1H106Z.pdf
    Description:
    CAP CER 10UF 50V Y5V 1210
    Manufacturer:
    TDK Corporation
    Series:
    C
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order C3225Y5V1H106Z on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the C3225Y5V1H106Z price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C3225Y5V1H106Z?
    Image C3225Y5V1H106Z
    Part Number C3225Y5V1H106Z
    Manufacturer TDK Corporation
    Series C
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 10 µF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)