LTF3020T-2R2N-D.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 3.3 µH | 4.7 µH | 10 µH | 2.2 µH | 1.2 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±20% | ±30% | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 1.33 A | 1.19 A | 820 mA | 1.58 A | 1.91 A |
| Current - Saturation (Isat) | 990mA | 850mA | 590mA | 1.2A | 1.52A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 110mOhm Max | 140mOhm Max | 260mOhm Max | 77mOhm Max | 53mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) | 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) | 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) | 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) | 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |