YFF21PC1E473M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YFF21PC1E473M.
| Image |  |
| Part Number | YFF21PC1E473M |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | YFF-P |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Current | - |
| DC Resistance (DCR) (Max) | - |
| Operating Temperature | - |
| Insertion Loss | - |
| Temperature Coefficient | - |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height (Max) | 0.039" (1.00mm) |