YFF21SC1E103MT000N.pdf
| Image |  |
| Part Number | YFF21SC1E103MT000N |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | YFF-SC |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 10000 pF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Current | 1 A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 80mOhm |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Insertion Loss | 30dB @ 20MHz ~ 2GHz |
| Temperature Coefficient | - |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height (Max) | 0.039" (1.00mm) |