CCM-1205SF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CCM-1205SF.
| Image |  |
| Part Number | CCM-0503SF | CCM-0505SF | CCM-0512SF | CCM-1203SF | CCM-1205SF |
| Manufacturer | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda |
| Series | CCM (3W) | CCM (3W) | CCM (3W) | CCM (3W) | CCM (3W) |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 9V | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 9V | 9V | 9V | 18V | 18V |
| Voltage - Output 1 | 3.3V | 5V | 12V | 3.3V | 5V |
| Voltage - Output 2 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output (Max) | 600mA | 600mA | 250mA | 600mA | 600mA |
| Power (Watts) | 1.98 W | 3 W | 3 W | 1.98 W | 3 W |
| Voltage - Isolation | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V |
| Features | OCP | OCP | OCP | OCP | OCP |
| Efficiency | 65% | 70% | 72% | 70% | 75% |