PH300F110-15.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PH300F110-15.
| Image |  |
| Part Number | PH300F110-12 | PH300F110-15 | PH300F110-24 | PH300F110-28 | PH300F110-3 |
| Manufacturer | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda |
| Series | PH-F (300W) | PH-F (300W) | PH-F (300W) | PH-F (300W) | PH-F (300W) |
| Package/Case | Module | Module | Module | Module | Module |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 82V | 82V | 82V | 82V | 82V |
| Voltage - Input (Max) | 185V | 185V | 185V | 185V | 185V |
| Voltage - Output 1 | 12V | 15V | 24V | 28V | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output (Max) | 25A | 20A | 12.6A | 10.8A | 60A |
| Power (Watts) | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W | 300 W |
| Voltage - Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |