PH50S280-28.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PH50S280-28.
| Image |  |
| Part Number | PH50S280-15 | PH50S280-5 | PH50S280-24 | PH50S280-12 | PH50S280-28 |
| Manufacturer | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda |
| Series | PH-S (50W) | PH-S (50W) | PH-S (50W) | PH-S (50W) | PH-S (50W) |
| Package/Case | Module | Module | Module | Module | Module |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 200V | 200V | 200V | 200V | 200V |
| Voltage - Input (Max) | 400V | 400V | 400V | 400V | 400V |
| Voltage - Output 1 | 15V | 5V | 24V | 12V | 28V |
| Voltage - Output 2 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output (Max) | 3.4A | 10A | 2.1A | 4.2A | 1.8A |
| Power (Watts) | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W |
| Voltage - Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |