ZWS150BAF-15/A.pdf
| Image | |||||
| Part Number | ZWS150BAF-24 | ZWS150BAF-15 | ZWS150BAF-48 | ZWS150BAF-15/A | ZWS150BAF-5/A |
| Manufacturer | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda | TDK-Lambda |
| Series | ZWS150BAF (150W) | ZWS150BAF (150W) | ZWS150BAF (150W) | ZWS150BAF (150W) | ZWS150BAF (150W) |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Open Frame | Open Frame | Open Frame | Enclosed | Enclosed |
| Number of Outputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input | 85 ~ 265 VAC | 85 ~ 265 VAC | 85 ~ 265 VAC | 85 ~ 265 VAC | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V | 15V | 48V | 15V | 5V |
| Voltage - Output 2 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 5 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 6 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 1 | 6.3 A | 10 A | 3.2 A | 10 A | 30 A |
| Current - Output 2 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 5 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 6 | - | - | - | - | - |
| Power (Watts) | 150W | 150W | 150W | 150W | 150W |
| Voltage - Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Mounting Type | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm) | 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm) | 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm) | 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm) | 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm) |