    Vishay Sprague 173D106X0020W
    Part No.:
    173D106X0020W
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    Axial
    Description:
    CAP TANT 10UF 20% 20V AXIAL
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTALEX™, 173D
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    20 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
    Height - Seated (Max):
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    W
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    Category:
    Tantalum Capacitors
    1. How to order 173D106X0020W on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 173D106X0020W price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 173D106X0020W?
    Image 173D106X0020WWE3 173D106X0020WW 173D106X0020WE3 173D106X0020W
    Part Number 173D106X0020WWE3 173D106X0020WW 173D106X0020WE3 173D106X0020W
    Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
    Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active
    Capacitance 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF
    Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20%
    Voltage - Rated 20 V 20 V 20 V 20 V
    Type Molded Molded Molded Molded
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. - - - -
    Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
    Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)