    Vishay Sprague 592D107X06R3D2T15H
    Part No.:
    592D107X06R3D2T15H
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2917
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTAMOUNT™, 592D
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    100 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    6.3 V
    Type:
    Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    260mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    D
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    Category:
    Tantalum Capacitors
    1. How to order 592D107X06R3D2T15H on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 592D107X06R3D2T15H price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 592D107X06R3D2T15H?
    Image 592D107X06R3D2T15H
    Part Number 592D107X06R3D2T15H
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTAMOUNT™, 592D
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 100 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 6.3 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 260mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)