    Vishay Sprague 592D227X9010D2T19H
    Part No.:
    592D227X9010D2T19H
    Description:
    CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
    Capacitance:
    220 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    120mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
    Tantalum Capacitors
    1. How to order 592D227X9010D2T19H on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 592D227X9010D2T19H price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 592D227X9010D2T19H?
    Image 592D227X9010D2T19H
    Part Number 592D227X9010D2T19H
    Product Status Active
    Capacitance 220 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)