    Vishay Vitramon CDR32BP102BKWSAT
    Part No.:
    CDR32BP102BKWSAT
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCDR32BP102BKWSAT.pdf
    Description:
    CAP CER 1000PF 100V BP 1206
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    Military, MIL-PRF-55681, CDR32
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    BP
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    High Reliability
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CDR32BP102BKWSAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CDR32BP102BKWSAT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CDR32BP102BKWSAT?
    Image CDR32BP102BKWSAT
    Part Number CDR32BP102BKWSAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series Military, MIL-PRF-55681, CDR32
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient BP
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications High Reliability
    Failure Rate S (0.001%)
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)