    Vishay Vitramon CDR32BP330BFUSAJ
    Part No.:
    CDR32BP330BFUSAJ
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCDR32BP330BFUSAJ.pdf
    Description:
    CAP CER 33PF 100V BP 1206
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Capacitance:
    33 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    BP
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CDR32BP330BFUSAJ on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CDR32BP330BFUSAJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CDR32BP330BFUSAJ?
    Image CDR32BP330BFUSAJ
    Part Number CDR32BP330BFUSAJ
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series Military, MIL-PRF-55681, CDR32
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 33 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient BP
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Applications High Reliability
    Failure Rate S (0.001%)
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)