    Vishay Vitramon CDR32BX103BKWSAT
    Part No.:
    CDR32BX103BKWSAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCDR32BX103BKWSAT.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 100V BX 1206
    Packaging:
    Cut Tape (CT)
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    BX
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CDR32BX103BKWSAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CDR32BX103BKWSAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CDR32BX103BKWSAT?
    Image CDR32BX103BKWSAT
    Part Number CDR32BX103BKWSAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series Military, MIL-PRF-55681, CDR32
    Packaging Cut Tape (CT)
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient BX
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Applications High Reliability
    Failure Rate S (0.001%)
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)