    Vishay Vitramon CDR32BX223AKWSAT
    Part No.:
    CDR32BX223AKWSAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCDR32BX223AKWSAT.pdf
    Description:
    CAP CER 0.022UF 50V BX 1206
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    BX
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CDR32BX223AKWSAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CDR32BX223AKWSAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CDR32BX223AKWSAT?
    Image CDR32BX223AKWSAT
    Part Number CDR32BX223AKWSAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series Military, MIL-PRF-55681, CDR32
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient BX
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Applications High Reliability
    Failure Rate S (0.001%)
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)