    Vishay Vitramon CDR32BX472BKWSAT
    Part No.:
    CDR32BX472BKWSAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCDR32BX472BKWSAT.pdf
    Description:
    CAP CER 4700PF 100V BX 1206
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    BX
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CDR32BX472BKWSAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CDR32BX472BKWSAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CDR32BX472BKWSAT?
    Image CDR32BX472BKWSAT
    Part Number CDR32BX472BKWSAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series Military, MIL-PRF-55681, CDR32
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient BX
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Applications High Reliability
    Failure Rate S (0.001%)
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)