    Vishay Vitramon CDR33BX104AKMSAJ
    Part No.:
    CDR33BX104AKMSAJ
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCDR33BX104AKMSAJ.pdf
    Description:
    CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    Military, MIL-PRF-55681, CDR33
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    BX
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Package / Case:
    1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.049" (1.25mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CDR33BX104AKMSAJ on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CDR33BX104AKMSAJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CDR33BX104AKMSAJ?
    Image CDR33BX104AKMSAJ
    Part Number CDR33BX104AKMSAJ
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series Military, MIL-PRF-55681, CDR33
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient BX
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Applications High Reliability
    Failure Rate S (0.001%)
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)