    Vishay Sprague CWR26KB106MBGZ\PR
    Part No.:
    CWR26KB106MBGZ\PR
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    2711 (6728 Metric)
    Description:
    CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    CWR26
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25 V
    Type:
    Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    350mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    0.125" (3.17mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    G
    Ratings:
    Features:
    High Reliability
    Failure Rate:
    B (0.1%)
    Grade:
    Military
    Qualification:
    MIL-PRF-55365/13
    Category:
    Tantalum Capacitors
    1. How to order CWR26KB106MBGZ\PR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CWR26KB106MBGZ\PR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CWR26KB106MBGZ\PR?
    Image CWR26KB106MBGZ\TR CWR26KB106MBGZ\HR CWR26KB106MBGZ\PR CWR26KB106MBGZ
    Part Number CWR26KB106MBGZ\TR CWR26KB106MBGZ\HR CWR26KB106MBGZ\PR CWR26KB106MBGZ
    Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
    Series CWR26 CWR26 CWR26 CWR26
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
    Product Status Active Active Active Active
    Capacitance 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF
    Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20%
    Voltage - Rated 25 V 25 V 25 V 25 V
    Type Conformal Coated Conformal Coated Conformal Coated Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 350mOhm 350mOhm 350mOhm 350mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm) 0.125" (3.17mm) 0.125" (3.17mm) 0.125" (3.17mm)
    Lead Spacing - - - -
    Manufacturer Size Code G G G G
    Ratings - - - -
    Features High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability
    Failure Rate B (0.1%) B (0.1%) B (0.1%) B (0.1%)