    Vishay Vitramon GA0402Y822MXAAC31G
    Part No.:
    GA0402Y822MXAAC31G
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGA0402Y822MXAAC31G.pdf
    Description:
    CAP CER 8200PF 50V X7R 0402
    Capacitance:
    8200 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GA0402Y822MXAAC31G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GA0402Y822MXAAC31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA0402Y822MXAAC31G?
    Image GA0402Y822MXAAC31G
    Part Number GA0402Y822MXAAC31G
    Product Status Active
    Capacitance 8200 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)