    Vishay Vitramon GA0402Y822MXXAC31G
    Part No.:
    GA0402Y822MXXAC31G
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGA0402Y822MXXAC31G.pdf
    Description:
    CAP CER 8200PF 25V X7R 0402
    Capacitance:
    8200 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GA0402Y822MXXAC31G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GA0402Y822MXXAC31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA0402Y822MXXAC31G?
    Image GA0402Y822MXXAC31G
    Part Number GA0402Y822MXXAC31G
    Product Status Active
    Capacitance 8200 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)