    Vishay Vitramon GA0603Y821KXBAC31G
    Part No.:
    GA0603Y821KXBAC31G
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGA0603Y821KXBAC31G.pdf
    Description:
    CAP CER 820PF 100V X7R 0603
    Capacitance:
    820 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.038" (0.97mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GA0603Y821KXBAC31G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GA0603Y821KXBAC31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA0603Y821KXBAC31G?
    Image GA0603Y821KXBAC31G
    Part Number GA0603Y821KXBAC31G
    Product Status Active
    Capacitance 820 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)